Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя…

В райцентрі відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 28-ої річниці з дня виведення обмеженого контингенту радянських військ із Афганістану.
Чуднівчани, воїни-побратими вшанували пам’ять тих, хто поліг у тій  чужинській далекій країні. Адже багато юнаків, які виконували інтернаціональний обов’язок, були родом із української землі.
Почуття болю не залишить вісім родин нашого району, сини яких ніколи не переступлять поріг рідної домівки. Вони були і залишаються у нашій пам’яті солдатами, котрі чесно виконали свій військовий обов’язок. Це – Микола Бричник, Віктор Кравчук, Микола Карплюк, Василь Козак, Михайло Ништун, Ігор Рудик, Ігор Турбоніст, Олександр Хмілевський. Їхні імена навічно вписані в граніти обеліска.
Нічим не зміряти глибину людських трагедій, психологічних потрясінь, що спіткали людей, які пройшли такий складний життєвий шлях.
Керівник району  П.І.Яригін та голова районної спілки ветеранів афганської війни В.В.Сусол привітали учасників бойових дій із днем, що став найщасливішим для тих воїнів-інтернаціоналістів, котрі повернулися до життя, до особистих планів на майбутнє. Вони наголосили, що подвиги учасників бойових дій – це та велика правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами. А пам'ять про загиблих завжди відлунюватиме важким болем у душах рідних, близьких і всього суспільства.
Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни-миротворця.
Сьогодні, на жаль, такою «гарячою» точкою стала й наша Україна. Українці захищають інтереси незалежності нашої держави, її територіальну цілісність і недоторканість кордонів, демонструючи всьому світові нескореність агресору, приклади мужності та вірності громадянському обов’язку. І знову серед тих, хто боронить країну стоять воїни-афганці, бо вони є взірцем реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочним свідченням єдності всіх поколінь нашого народу.
На мітингу дякували за відвагу і витримку, виконання військового обов’язку в Афганістані та на територіях багатьох інших держав, бажали мирного неба, здоров’я, щастя, добробуту, оптимізму.
Після закінчення урочистостей учасників бойових дій запросили на традиційний обід, де  було вручено грамоти.


До речі:
•    Сьогодні в районі проживає більше 130 учасників бойових дій на території інших держав, серед яких понад 100 воїнів-афганців.