Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Напрямки державної підтримки АПК - 2018

Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складе 6,3 млрд гривень проти  5,5 млрд грн в минулому році.
 Основні зусилля сконцентровано на галузях, які зможуть забезпечити довготривалий економічний ефект.
 Зокрема, передбачено:
 - компенсація 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва. Щоб отримати кредитування з компенсацією на закупівлю техніки, потрібно звернутися по кредит до одного з державних банків, потім надати документи про купівлю техніки й отримати компенсацію.
 - компенсація частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів, що формує ефективну ставку на рівні 3%, відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора, а також здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо.
 - здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку  1 500 гривень/голову/рік.
 - здешевлення утримання молодняку (до 13 місяців), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень за голову, які народилися у поточному році. Кошти будуть виплачуватись частинами протягом року (раз на чотири  місяці : від 1 до 5 місяців-300 грн., від 5 до9 місяців-700 грн, від 9 до 13 місяців- 1500грн. ). Щоб отримати таку дотацію, необхідно провести ідентифікацію теляти і звернутися до сільської ради з пакетом документів: паспорт власника, ідентифікаційний код власника, ветеринарний паспорт тварини.
 - здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві.
 - малим та середнім фермерським господарствам передбачено відшкодування вартості закупленого українського насіння, фермери можуть закуповувати українське сертифіковане насіння, щоб отримати компенсацію. Після посівної, складання відповідного акту посіву та оформлення всіх необхідних документів фермер отримає компенсацію протягом двох місяців. Документи будуть розглядатися двічі на рік – після весняної та осінньої посівної. 90% вартості дорадчих послуг.  Крім стандартних 25% компенсації за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки, фермери додатково отримають 15% компенсації – загалом 40%.
 - в рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти, які реалізуються СОК в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70% витрат на придбання нового обладнання для них. Так, ягідничим кооперативам компенсація буде надаватися за обладнання для зберігання і по шоковій заморозці. Молочним кооперативам – за доїльне обладнання і обладнання для охолодження молока.
 Механізм надання коштів знаходиться на фінальній стадії погодження.

ПІДТРИМКА АГРАРІЇВ ЗА НАПРЯМКАМИ «ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2016-2020 РОКИ» У 2018 РОЦІ

1.  Розвиток органічного виробництва
Компенсація з обласного бюджету надається сільськогосподарським підприємствам у розмірі 50 % у національній валюті понесених витрат, включаючи ПДВ,  із проведенням  та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини) та видачею сертифіката відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, але не більше 50 тисяч гривень одному суб’єкту господарювання незалежно від видів сільськогосподарської діяльності та видів продуктів переробки
 
2. Приріст поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах

Кошти з обласного бюджету, що спрямовуються підприємствам, як спеціальна бюджетна дотація у розмірі 2000 гривень за кожну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшене основне стадо. Надається підприємствам, які на 1 січня поточного року утримували:
 - сільськогосподарські підприємства – не менше, як 30 корів;
 - фермерські господарства – не менше, як 10 корів.
 
3. Часткове відшкодування вартості придбання племінних телиць, нетелей, корів господарствами населення
 Кошти з обласного бюджету спрямовуються для виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей, корів молочного та м'ясо-молочного напрямків продуктивності придбаних господарствами населення у племінних заводів, племінних репродукторів на території області і за її межами у розмірі половини вартості придбання, але не більше 10 000 гривень за голову. Надається господарствам населення, що утримують три і більше корів.
 
4. Відшкодування вартості установок індивідуального доїння корів господарствами населення
 Кошти з обласного бюджету спрямовуються для виплати відшкодування вартості установок індивідуального доїння придбаних господарствами населення у сумі рівній вартості придбання, але не більше    7 000 гривень за одиницю один раз у 5 років. Надається господарствам населення, що утримують три і більше корів.
 
5. Надання державного пільгового кредитування індивідуальним сільським забудовникам
 Кредити надаються індивідуальним сільським забудовникам за рахунок кредитних ресурсів Фонду для фінансування спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями, добудови незавершених житлових будинків, спорудження інженерних мереж, підключення їх  до існуючих комунікацій, придбання незавершеного будівництвом житла  за результатами оцінки, проведеної відповідно до законодавства, придбання готового житла за результатами оцінки, проведеної відповідно до законодавства, спорудження господарських приміщень, проведення реконструкції (ремонту) житла.
 Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які проживають, будують об’єкти кредитування в сільській місцевості, в селах, селищах та містах (крім міст обласного значення) і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, переробних та обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, фермерських господарствах, у фонді підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, а також в соціальній сфері, навчальних закладах, закладах культури, охорони здоров’я, правопорядку, зв’язку, інших господарських формуваннях незалежно від форм власності, розташованих в межах району, ФО – приватні підприємці, а також сільські пенсіонери.
 
6. Сприяння розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів
 Напрямком підтримки кооперативів – придбання обладнання вітчизняного виробництва за рахунок коштів обласного бюджету у розмірі  90 % вартості обладнання та 20 % вартості ПДВ за умови попередньої оплати кооперативом постачальнику 10 % вартості обладнання.
 Сума підтримки одному кооперативу не має перевищувати 200,0 тис.грн., включаючи ПДВ.
 Підтримка спрямовується новоствореним, діючим та тим, що призупинили діяльність сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.
 Кооператив повинен відповідати критеріям:
 1 – за видами діяльності: багатофункціональний, або заготівельно-збутовий, або переробний;
 2 – за напрямками діяльності: молочарський, або м’ясний (птиця, кролі), або плодово-овочевий, або плодоягідний, або з обробітку землі та збирання урожаю.
 
7. Сприяння розвитку фермерських господарств
 Підтримка спрямовується фермерським господарствам та фермерським господарствам сімейного типу, які мають в обробітку до 50,0 га землі.
 Обов’язкова умова – зареєстровані права на власність або користування земельною ділянкою.
 Підтримка з обласного бюджету     надається   для часткового
 відшкодування понесених витрат фермерським господарствам для:
 придбання самохідної, причіпної та навісної сільськогосподарської техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва (у розмірі 50% вартості техніки та обладнання, без врахування ПДВ, але не більше 100,0 тис грн одному господарству за умови попередньої оплати фермерським господарством 50% її вартості та ПДВ);
 будівництва об’єктів для  зберігання та переробки
 сільськогосподарської продукції (зберігання зерна, картоплі, овоче та плодоягідної продукції) (для відшкодування 80% вартості виготовлення проектно кошторисної документації на будівництво об’єктів для зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, але не більше 50 тис. гривень для одного фермерського господарства);
 закладення багаторічних насаджень (часткове відшкодування у розмірі до 50% вартості (фактично понесених витрат без урахування податку на додану вартість) за закуплені саджанці плодово- ягідних культур та виготовлену проектно кошторисну документацію, але не більш як 25 тис. гривень у розрахунку на один гектар насаджень);
 закупівлі племінного поголів’я (часткове відшкодування за закуплені племінні тварини вітчизняного виробництва у розмірі 50% їх вартості, але не більше як:
 за телиці, нетелі та корови молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності 10,0 тис. грн за одну голову;
 за племінних свиноматок 2,0 тис.грн за одну голову;
 за племінних вівцематок, баранів, ярок 1,8 тис.грн за одну голову.).

 8. Дорадництво
 На фоні децентралізації та об’єднання сільських жителів у об’єднання територіальні громади, позитивних тенденцій розвитку сільськогосподарського виробництва все більш гострими стають такі проблеми, як недостатній рівень знань і досвіду ведення аграрного бізнесу новоствореними фермерськими та особистими селянськими господарствами. Селяни, які ведуть одноосібно сільськогосподарське виробництво, або об’єднані в малі організаційні форми господарювання не володіють науковими та технологічними досягненнями в агарній галузі.
 Введення напрямку Дорадництво у програму стане механізмом розв’язання проблем, пов’язаних із налагодженням ефективної співпраці органів влади і територіальних громад, шляхом залучення фахових спеціалістів управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та райдержадміністрацій і науковців до практичної допомоги сільському бізнесу, що, в свою чергу, забезпечить позитивний результат розвитку села.
 Підтримка з обласного бюджету надасться:
 на відшкодування витрат за отриманими дорадчими послугами у розмірі 50% понесених витрат на проведення навчальних семінарів, демонстраційних показів, надання індивідуальних дорадчих послуг, на випуск та розповсюдження інформаційної друкованої продукції. Гранична сума буде встановлена після розробки Порядку використання коштів обласного бюджету.