Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Про дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин говорили на семінарі, який пройшов у лікарні ветмедицини

Нещодавно на базі районної лікарні державної ветеринарної медицини проведено семінар на тему: «Дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин», метою якого є... 
зменшення випадків отруєння бджіл у весняно-літній період.

У заході взяв участь заступник голови райдержадміністрації Олександр Рудик. Серед запрошених також були начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Кіндрась В.Л., спеціалісти Держпродспоживслужби району, представники сільських громад, суб’єктів господарювання, що займаються бджільництвом, вирощенням сільськогосподарських культур, громадських організацій бджолярів. 

Із доповіддю про офіційно дозволені для застосування аграріями пестициди, інсектициди та інші агрохімікати, періоди їх застосування та захист бджіл від них виступив представник Головного управління Кіндрась В.Л.. Інспектор відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Янішевський О.В. інформував про основні причини отруєння бджіл, розміщення пасік на земельних ділянках, фітосанітарний стан району за 2019 рік, наявність карантинних бур’янів, хвороб та шкідників. Начальник РДЛВМ Бондарчук С.П. озвучив про вимоги, яких необхідно дотримуватись при утриманні пасік.

Присутні активно обговорили зазначені питання та інші актуальні проблеми пасічників, зокрема щодо оптимальної пори доби, під час якої найдоцільніше здійснювати обробітки посівів, безпечного розміщення пасік, особливостей льоту бджіл та їх напування.

По завершені семінару всі присутні дійшли згоди, що саме взаєморозуміння та взаємоповага до праці пасічників та аграріїв є запорукою процвітання як бджільництва, так і рослинництва району.