Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

«Розвиток сімейних форм виховання» - тема засідання круглого столу

9 вересня, за ініціативою служби у справах дітей райдержадміністрації, на базі Краснопільської об’єднаної територіальної громади проведено засідання круглого столу щодо розвитку сімейних форм виховання дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Мета заходу - розвиток сімейних форм виховання в районі, в тому числі і на території місцевої територіальної громади.

Згідно чинного законодавства в Україні діють чотири юридично визнані сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. 

Керівник служби Наталія Олександрівна коротко ознайомила учасників круглого столу із ситуацією стосовно даного питання. Зокрема, про те, що сімейними формами виховання в районі охоплено 99  дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування, що становить  93,3% від загальної кількості дітей зазначеної категорії. 

На первинному обліку  перебуває 106 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них влаштовано в сім'ї опікунів, піклувальників – 71 дитина, в прийомні сім'ї – 9 та в дитячі будинки сімейного типу – 19.   

Про форми влаштування та їх відмінності ознайомила присутніх директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Чирун.  

Крім того, розповіла  про процедуру  створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, хто може стати прийомними батьками та батьками–вихователями і який необхідно пакет документів для створення прийомної сім'ї чи дитячого будинку сімейного типу.

У засіданні взяли участь начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Левицька, головний спеціаліст сектору з питань опіки, піклування та усиновлення дітей служби у справах  дітей райдержадміністрації   Зоя Перепелиця, голова Краснопільської ОТГ Іван Патей, спеціаліст з питань захисту дітей Краснопільської ОТГ Анастасія Масна, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Чирун та жителі громади.