Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва!

9 листопада відзначається свято людей, які не знають втоми, які ніколи не старіють, адже творча душа немає вікових меж…
Важливу роль у здійсненні державної політики в галузі культури, задоволенні культурно - дозвіллєвих потреб населення, розвитку усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва відіграють саме клубні та бібліотечні заклади району, на сьогодні заклади культури району залишаються основним місцем культурного відпочинку та мистецького аматорства у населених пунктах району і є тими установами, що діють з  метою створення умов для самодіяльної творчості, духовного розвитку, задоволення культурних потреб населення. 

Мережа закладів культури, що входять до складу району, не враховуючи ОТГ, становить  23 одиниці: 13 клубних установ, при них 9 бібліотек та 1 краєзнавчий музей. Пріоритетними напрямками роботи закладів культури району є: організація змістовного дозвілля молоді, підлітків та дітей; пропаганда здорового способу життя, формування національної свідомості; збереження і відродження звичаїв, традицій та обрядів українського народу; створення умов для самодіяльної художньої творчості, самореалізації підростаючого покоління. З цією метою культурно-освітні працівники за участі колективів художньої самодіяльності, окремих виконавців, працівників бібліотечних та клубних закладів постійно проводять різноманітні культурно-масові заходи та використовують в своїй практичній діяльності індивідуальні форми роботи.

Згідно з планами роботи клубних закладів району на рік проводяться заходи до державних, календарних та обрядових  свят. Традиційно в населених пунктах району проводяться новорічно-різдвяні заходи, зокрема, новорічні дитячі ранки,  театралізовані щедрівки, колядки, розважальні програми для молоді, Дні села.

Бібліотечні заклади тісно співпрацюють з органами влади, громадськістю.

Національно-патріотичне виховання - один із напрямків в роботі бібліотек. Метою проведених заходів даного напрямку є виховання громадянина - патріота України, прищеплення  любові до Батьківщини, духовності, моральності, нагадування про сторінки історії та героїчні подвиги земляків.

«Звичайно, в роботі кожного із закладів культури є сильні і слабкі сторони. У того, хто працює, не може не бути помилок і недоліків. На сьогоднішньому  етапі культура потребує державної підтримки, особливо фінансової та законодавчої,  адже економічно розвинута держава неможлива без багатих духовно і  гармонійно розвинених людей, без закладів культури. Культура - дзеркало  держави.
 
   Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва!

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята — Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.

Щиро вдячні працівникам  будинків культури та клубних установ, бібліотек, учасникам аматорських колективів за сумлінну працю, безперервний творчий пошук, за вагомі духовні здобутки.

Бажаємо вам теплоти у серці, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

Зі святом!

Аліна  СВІДАН
      
             Начальник відділу