Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Якщо вам незабаром виповниться 25 або 45 років

 З жовтня 2018 року уряд змінив умови  вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України.
Варто нагадати: якщо ви є власником паспорта у формі книжечки (тобто документа зразка 1994 року), то у вас є лише один місяць для того, щоб "продовжити життя" вашому паспорту.

Якщо ви пропускаєте цей місячний термін, то будете зобов’язані отримати паспорт лише нового зразка, так звану «ID-картку».

Звісно, для багатьох громадян це може бути навіть бажано і цікаво. Адже новий паспорт (у формі картки) є компактним та надійно захищеним від підробок документом. Він не боїться води та кави.

Водночас, зважуючи всі переваги і недоліки кожної з форм паспортів для громадян, варто взяти до уваги наступне.

Термін дії паспорта у формі книжечки необмежений. Натомість паспорт у формі картки потрібно обмінювати кожні 10 років.

Вклеювання фотокартки  здійснюється через  Центр надання адміністративних послуг Чуднівської райдержадміністрації, за адресою: м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 125, другий поверх.

З новими паспортами в районі нині працює районний сектор Державної міграційної служби України у Житомирській області.

Крім того, це кошти (залежно від терміновості) від 279 до 366 гривень за паспорт у формі картки.

Але найпринциповішим моментом у порівняні цих двох документів є відсутність в паспорті-картці візуальної інформації про реєстрацію місця проживання. Тому компактну сучасну картку супроводжує паперова довідка формату А-4 «з пропискою». Власне, в цьому і полягає найбільша незручність. Адже цю інформацію потрібно надавати і для отримання інших адмінпослуг, в банку, готелі, нотаріуса,  школі тощо. В цій частині старий паперовий паспорт значно зручніший, адже штамп з реєстрацією місця проживання є на одній зі сторінок документа.