Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

У Чуднівській центральній районній лікарні з робочим візитом побував заступник начальника управління охорони здоров»я облдержадміністрації Віктор Лучків

12 березня з робочим візитом у Чуднівській центральній районній лікарні побував заступник начальника управління охорони здоров»я облдержадміністрації Віктор Лучків.
Віктор Іванович разом із головою райдержадміністрації Олександром Лавруком, в першу чергу, відвідали стаціонарні відділення закладу, де зустрілися із працівниками та пацієнтами. Спілкуючись із хворими цікавилися чи уклали декларації із сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами, чи користуються державною програмою «Доступні ліки», як обслуговує медичний персонал того чи іншого відділення та харчуванням.

Після цього В.Лучків зустрівся із медичним персоналом центральної районної лікарні та КНП «Чуднівський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Головним питанням зустрічі було питання реформування галузі охорони здоров»я.

Протягом 2018  року медична галузь області зазнала значних перетворень.  Старт медичній реформі дав Президент Петро Порошенко підписавши два документи – це закон про державні фінансові гарантії, а також – про поліпшення надання медичної допомоги в сільській місцевості.

Впроваджувалися реформи на первинній ланці, продовжувались заходи  профілактики та стимулювання здорового способу життя, реалізовувались як державні, так і обласні програми в сфері охорони здоров»я.

Понад 73% населення області уклали декларації із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Кожний житель області, району мають укласти декларацію для того, щоб у подальшому мати змогу безкоштовно отримувати відповідну медичну допомогу на вторинному і третинному рівнях.

Зараз тривають зміни у закладах вторинного та третинного рівнів. Заклади проходять автономізацію, коп»ютеризацію і т.д.
З липня поточного року планується запровадити систему безкоштовних послуг на «вторинці». Передбачається, що Національна служба здоров»я оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

А тому, окрім автоматизації робочих місць, найважливіше завдання - придбати високоякісне діагностичне обладнання та забезпечити лікарні кваліфікованими кадрами.

Оскільки пацієнт може сам обирати в який заклад йти на консультацію, постає питання конкурентної спроможності   «вторинки».
Говорили на нараді також і про державну програму «Доступні ліки», яку ініціював Президент України П.Порошенко. Програма дає можливість хворим на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет II типу  отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою.  Область на реалізацію програми отримала понад 32,0 млн.грн.  
Значна увага була приділена також питанням забезпечення хворих препаратами інсулінів, вакцинації, реформуванню екстреної медичної допомоги.

Підсумовуючи Віктор Іванович наголосив, що для досягнень поставлених завдань необхідна професійна солідарність усіх медичних працівників, співпраця між ланками і щоденна клопітка робота кожного працівника.

Довідково
КНП «Чуднівський центр первинної медико-санітарної допомоги» у числі перших 7 закладів області, що уклали договір із Національною службою здоров»я України. Понад 26,0 тис. жителів району уклали декларацій (73%). За період з 01 липня 2018 року по 01  березня 2019р. заклад отримав від НСЗУ майже 11,0 млн.грн.

З початку дії державної програми «Доступні ліки» більше 33,6 тис. жителів району звернулись до лікарів і виписали понад 63,6 тис. рецептів,  які отоварили у аптечних закладах. Держава відшкодувала  понад 1 млн. 954,0 тис.грн.