Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Розірви коло насильства

З метою привернення уваги громадськості до потреби подолання гендерно-зумовленого насильства, зокрема домашнього, актуалізації питання протидії торгівлі людьми, широкого висвітлення питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів проти насильства».


Акція «16 днів проти насильства» є міжнародною і проводиться за ініціативою Центру Жіночого Глобального лідерства (США) з 1991 року. Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти гендерно-зумовленого насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною у громадській чи приватній сферах, незалежно від статі, є грубим порушенням її прав.

У цей шістнадцятиденний період входять важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 – Міжнародний день осіб з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – роковини інциденту в Монреалі.
Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.
В рамках інформаційної кампанії у новому відеоролику «Розірви коло» демонструється, як із покоління в покоління герої передають один  одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.
Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя "хата не скраю" - ти можеш допомогти. Відеоролик "Розірви коло насильства" тут

  Структурними підрозділами райдержадміністрації спільно розроблені заходи з проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чуднівському районі. З 25 листопада 2019 року по 10 грудня 2019 року в навчальних закладах плануються:

- профілактичні бесіди  “Насильству- НІ!”, 
- виховна година “Стоп: булінг”,
- тренінгові заняття на теми:
“Насильство в сім’ї та його наслідки”,
“Права людини та попередження насильства”,
“Попередження домашнього насильства”,
“Насильству – НІ!”;
лекційно-тренінгові заняття “Як уникнути насильства” та ін.

В старостинських округах об’єднаних територіальних громад, Чуднівській міській раді відбудуться інтерактивні зустрічі “Протидія домашньому насильству”, лекційно-тренінгові заняття “Світ без насильства”.