Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Чуднівський районний сектор Управління ДСНС в області інформує

Уважність та обережність під час збирання грибів – найкраща профілактика отруєнь!
Одним із найулюбленіших занять великої частини населення є збирання грибів. Але недостатнє знання населення про їстівні гриби, довірливе відношення до зустрічних у лісі “консультантів” призводять іноді до трагічних випадків.
Аби запобігти неприємним ситуаціям, що пов’язані з отруєннями дикорослими грибами, Чуднівський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області рекомендує дотримуватись правил збирання, приготування та вживання грибів.
Пам’ятайте, що не лише сирі, але й погано очищені, недоварені, недосмажені, не просолені гриби можуть стати причиною отруєння. Незважаючи на високі харчові та смакові якості, гриби погано перетравлюються шлунком. Якщо ви відчули ознаки отруєння, не зволікайте і негайно викликайте "швидку допомогу!"
В очікуванні приїзду швидкої потрібно надати першу допомогу потерпілому.
Так як при отруєнні грибами в першу чергу вражається шлунково-кишковий тракт, що призводить до зневоднення організму, потрібно зробити наступне:
- дати хворому випити поспіль 5-6 склянок води або слабкого (блідо-рожевого) розчину марганцівки. Потім, надавити пальцями або ложкою на корінь язика, викликати блювоту. Цю процедуру слід повторити 3-5 разів;
- укласти хворого і тепло його укутати;
- безперервно давати йому тепле пиття, а при сильній слабкості - міцний чай.
Пам’ятайте! Збирання грибів для людини – це завжди "гра з вогнем". Будьте обережними! Не ризикуйте своїм життям!