Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Минув 31 рік від часу, коли українські військовослужбовці брали участь у великомасштабних бойових діях в Афганістані. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.
15 лютого виповнюється 31-а річниця із дня завершення неоголошеної війни.

Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі украінців загинули в боях, померли від ран, контузій, травм і хвороб та пропали безвісти. 

Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч військовослужбовців. Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення та понад 6 тисяч є інвалідами.

З нагоди цієї дати в районі впродовж 14-16 лютого заплановано цикл заходів на базі загальноосвітніх навчальних закладів, клубних та бібліотечних установ. У ці дні пройдуть  години спілкування: «У житті завжди є місце для подвигу», на які запрошено колишніх воїнів-афганців, організовано виставки книг, фотоматеріалів, спогадів учасників бойових дій, присвячених афганській війні. 

15 лютого у В. Коровинецькому районному краєзнавчому музеї відбудеться зустріч «Слідами Афганістану». 

Також на базі Чуднівської ДЮСШ заплановано проведення відкритої першості  району з футзалу, приуроченій зазначеній даті, і в якій візмуть  участь 4 збірних команди, а саме: міст Житомира, Староконстянтинова, Любарського та Чуднівського районів.

14 лютого, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Афганістану, у м. Чуднів біля меморіалу воїнам-афганцям відбудеться мітинг, урочистості та покладання квітів.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.