Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Про послугу патронатного вихователя

Заробітна плата, кошти на утримання дитини та професійна підготовка – це три основні складові, які гарантує держава тим, хто хоче присвятити себе допомозі дітям через таку соціальну послугу, як «патронатне виховання».
Оскільки соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їх повного фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, а також майбутньої повноцінної життєдіяльності є одним з пріоритетних завдань держави, а його виконання можливе лише за умови перебування дітей у родині, то патронатне виховання нині є головним інструментом для захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах і потребує захисту. Так, у випадках насильства над дитиною, виникнення загрози життю і здоров’ю дитини у біологічній сім’ї, надзвичайних ситуацій,  неможливості батьків за певних обставин тимчасово виконувати свої батьківські обов’язки, або ж при відмові від новонароджених дітей тощо, важливо в інтересах самої дитини забезпечити їй тимчасовий притулок у сприятливих родинних умовах. Тобто патронатний вихователь на власні житловій території тимчасово допомагає дітям, які того потребують. Мета патронату над дитиною – зменшення можливості влаштування дітей в інтернатні заклади, збереження нормального психологічного стану дитини на час подолання нею та/чи її батьками складних життєвих обставин.

Послуга патронату над дитиною діє у розвинених країнах світу уже давно. Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя – три місяці, в окремих випадках – до шести місяців. Поки дитина перебуває у патронатній сім’ї, соціальні служби спільно з іншими суб’єктами взаємодії працюють з біологічною родиною, щоб допомогти подолати складні життєві обставини. Найкращим результатом є повернення дитини у біологічну сім’ю, в прилежному випадку для цієї дитини проводиться пошук іншої люблячої родини.

Послуг патронатного виховання насправді є професійною, адже люди, які виявили бажання стати патронатними вихователями, проходять обов’язкове навчання. У свою чергу держава гарантує для патронатного вихователя заробітну плату, кошти на утримання дітей, підтримку від команди спеціалістів. Заробітна плата патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів на місяць. Також на утримання дітей виплачується 2 прожиткові мінімуми на кожну дитину, яка влаштовується у родину. При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з інвалідністю тощо, грошове забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50 %.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись у службу у справах дітей райдержадміністрації за адресою: м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104; тел. 2 14 21, або до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Чуднів, вул. Соборна, 3, тел. 2 11 11.