Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Реалізація державної політики у сфері соціального захисту населення району


Структурними підрозділами з питань соціального захисту населення району проводиться реалізація державної політики щодо соціального захисту сімей з дітьми, осіб з інвалідністю та осіб похилого віку шляхом надання їм, в межах чинного законодавства, державної допомоги, житлових субсидій та компенсацій, виплата яких здійснюється за рахунок державних та місцевих бюджетів.

Завдяки злагодженій роботі всіх структурних підрозділів соціального захисту населення, виплата всіх видів державної допомоги проведена в повному обсязі, в установлені терміни, заборгованість відсутня.

Здійснюється і  контроль за правильністю призначення і виплати державної допомоги, цільовим використанням коштів, спрямованих на ці цілі.

Протягом 2017 року 11177 сім’ям було призначено різні види соціальних допомог (житлова субсидія, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна допомога сім’ям з дітьми). З метою підтвердження  права на призначення державної допомоги проведено обстеження сімей, а також вибіркові перевірки достовірності інформації, наданої заявниками для призначення адресної допомоги, в тому числі шляхом запиту та з відвідуванням місця роботи.

Нагадуємо, що відповідальність про неповну або недостовірну інформацію, стосовно задекларованих доходів, несуть отримувачі допомог. Зокрема, при перевірці інформації поданої отримувачами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, вияснилось, що найчастіше заявники «забувають» задекларувати дохід від роботи без укладення трудової угоди, дохід від банківських вкладів (депозитів), дохід, отриманий у спадок та дохід від реалізації сільськогосподарської продукції.

В ході перевірки використання коштів державної субвенції з державного бюджету на надання житлових субсидій населенню, вияснено недостовірність поданої інформації заявниками щодо придбання транспортних засобів вартістю більше 50 тис. гривень.

У разі, якщо в місячний термін одержувач субсидій інформує УПСЗН про купівлю та оплату послуг, що перевищують 50 тис. грн., то раніше призначена субсидія не припиняється до закінчення терміну (опалювального сезону). Призначення субсидії на наступний термін, в такому випадку, теж можливе, але за особистим зверненням заявника та за рішенням відповідної районної комісії.

Відповідно до чинного законодавства, у разі, коли особами, які входять до складу сім’ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, у якому виявлено порушення. Спеціалісти УПСЗН визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення, залежно від матеріального стану сім’ї, також повідомляють  уповноваженого представника сім’ї. У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки, питання вирішується в судовому порядку. На наступний строк державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям може бути призначена за особистим зверненням заявника не раніше, ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення. Субсидія призначається з місяця особистого звернення.