Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

На Житомирщині розкидають з літаків вакцину від сказу для диких тварин

В області стартувала кампанія з вакцинації диких тварин проти сказу, приманки скидають над лісами та ланами з літаків.
Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області..   “

"На території області стартувала кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу з застосуванням трьох одиниць авіаційної техніки шляхом розповсюдження принад з вакциною. Розповсюдження принад здійснюватиметься поза межами населених пунктів над лісовими та сільськогосподарськими угіддями. Планується охопити площу 25481 км.кв. (що складає 85% території області) на якій буде розповсюджено 509,62 тис. доз вакцини.Орієнтовно на 1 кв.км. потраплятиме близько 20 доз. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м.Бровари)”, – йдеться у повідомленні.

Стабільну епізоотичну ситуацію по сказу можна забезпечити тільки при системній роботі по проведенню компаній пероральної вакцинації, а саме обробці території області  два рази на рік упродовж 3-5 років поспіль в комплексі з парентеральною вакцинацією домашніх тварин.

“Орієнтовно заходи з імунізації на території області триватимуть до 15 жовтня.  Прохання  до мешканців Житомирщини : не хвилюватися, побачивши принаду  або літак, який розкидає принади, та ні в якому випадку не чіпати брикети та не переносити їх з місця!” – додали в управлінні.


Із сайту "Вголос.zt"