Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

100 мільйонів євро для об’єднаних територіальних громад

Європейська комісія 100 млн. грн. на підтримку реформи з децентралізації влади в Україні.

Про це 3 грудня, заявив заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен на конференції «Конституційна реформа в Україні:досягнення та перспективи» у Києві.

«Європейська комісія вирішила надати серйозну фінансову допомогу в галузі децентралізації – 100 млн євро, і це має допомогти провести роботу з децентралізації влади. Дуже багато експертів Європейського Союзу з децентралізації будуть допомагати виконувати цю программу», - наголосив він.

Фреллесен зауважив, що 159 територіальних громад в Україні повинні будуть отримати інвестиційні проекти. їх треба навчати та допомогти створити центри адміністративних послуг, які будуть доступними для людей.

«Європейський Союз хотів би підтримати Україну на шляху подальшої децентралізації. Для того щоб Україна досягла нової якості самоврядування, ця реформа має просуватися», - зазначив заступник голови Представництва ЄС в Україні.

Крім того, країни-партнери із Європейського Союзу зголосилися допомогти об’єднаним територіальним громадам України в написанні стратегії їх розвитку. Так. у рамках проекту Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програмою польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» напише таку стратегію розвитку за європейським зразком в одній із новостворених ОТГ у кожній із 22 областей України.

У Житомирській області створено 9 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 49 сільських та селищних рад області (152 населених пункти).