Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Діяльність бібліотечних закладів

Діяльність бібліотек району спрямована на задоволення інформаційних і культурних  потреб користувачів, інформування про головні події в політичному, соціальному житті країни і світу, відродження української національної культури.

Бібліотечні працівники намагаються змістовно і цікаво знайомити користувачів з важливими подіями року, використовуючи для цього різні форми роботи: книжкові виставки, тематичні перегляди, тематичні вечори, бібліографічні огляди, літературні портрети, інформаційні години.
 
Важливою складовою бібліотек є їхня ресурсна база:  бібліотечні фонди та інформаційні джерела, з якими працюють фахівці і користувачі.
      
У центрі уваги бібліотек є питання патріотичного виховання молоді та дітей.
     
Краєзнавство - один із пріоритетних напрямків роботи бібліотек.
      
Важливим напрямком їхньої роботи є правове виховання.
      
Донесення  до користувачів високохудожніх творів світової та української  класики було і залишається одним із основних завдань бібліотечних закладів. Відвідуючи бібліотеки, користувачі можуть зустрітися з місцевими поетами, письменниками - краєзнавцями, фахівцями з різних галузей.
      
Значну роботу проводять працівники бібліотек з розвитку та популяризації літературного краєзнавства навколо імен М.Рубашова, К.Поліщука, О.Демчука, П.Шпити, І.Савчука, П.Ральченка, А.Сірика, народного байкаря П.Канавського, які є славою і гордістю Чуднівщини.
      
Районна дитяча бібліотека -  культурно-дозвілевий та просвітницький центр для користувачів-дітей. Відповідно до потреб сьогодення колектив бібліотеки працює над задоволенням їх читацьких потреб та інформаційних запитів.
       
З метою виявлення та підтримки талановитої молоді в РДБ діє літературно – мистецьке об’єднання « Джерельце». Юні користувачі районної дитячої бібліотеки та сільських бібліотек беруть участь у Всеукраїнських конкурсах: «Кращий читач року», «Мрії про Україну: дитячий погляд».       
Зростання обсягів інформації вимагає нових форм роботи. Сьогодні нові інформаційні технології висувають підвищені вимоги до обслуговування користувачів бібліотек. Проводиться робота зі створення у центральній районній бібліотеці інформаційно-ресурсного центру доступу до соціально- значущої інформації.
       
Книжковий фонд бібліотек щороку поповнюється за рахунок різних джерел фінансування, який нараховує біля 307 тис. екземплярів. Щороку бібліотечні заклади району відвідують понад 15 тис. користувачів.