Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

Туристична привабливість

Туризм Чуднова

Туристичні об’єкти

До послуг туристів, які відвідують район, природні та історико-культурні об’єкти, які мають туристичну привабливість належать:

  • парки с.Троща, с.Турчинівка, с.Тютюнники, пам’ятки садово-паркової культури;
  • Різдво-Богородицька церква, пам’ятка архітектури кінця XIX ст., м. Чуднів.
  • В.Коровинецький районний краєзнавчий музей.

Трощанський парк

   Парк-пам’ятка входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання. Парк-пам’ятка загальною площею 33,9 гектара розташований в селі Троща Чуднівського району. Його створено з метою збереження ясеневих і грабових масивів, а також 200-річних ялин. В парку ростуть рідкісні рослини, які занесені до Червоної Книги України і перебувають під охороною.

   Серед ставу на скелястому острові височить 12-ти метровий кам’яний обеліск. Його було збудовано в 1721 році паном Боримським коневі. Коли Боримський поїхав на війну, то цей кінь врятував його від смерті – виніс з вогню.

   Повернувшись з війни Боримський дав наказ не їздити на коневі і сам на ньому не їздив. Коли розумна тварина по старості загинула, пан поставив йому пам’ятник. У цьому ж 1721 році, поряд із великим, було споруджено менший пам’ятник собаці, вірному другу пана Боримського.

   Пізніше панське помістя викупив за 40 тисяч Федір Трепов і віддав його в придане своїй дочці Софії Федорівні Нірод.

   За парком знаходиться ще одна історична пам’ятка – козацька могила.

Турчинівський парк

   Заснований у першій половині XIX ст. Дендрологічний склад з місцевих деревних порід віком 160-180 років.

   На території парку знаходиться також і пам’ятка архітектури. У XIX ст. в Турчинівці родиною Терещенків було збудовано палац і розбито парк. Двоповерховий палац, прямокутний у плані, зведено з червоної цегли у 1899-1900 рр. Маєток, який складають палац, господарський корпус, садибний будинок, огорожа з брамою та парк, визнано пам’яткою архітектури національного значення.

Тютюнниківський парк

   Парк заснований у першій половині XIXст. На території парку можна побачити декілька порід дерев у вигляді алей ясена, білої акації, горіха грецького і сірого та окремих біогруп липи, клена гостролистого.

В.Коровинецький районний краєзнавчий музей

   Музей створений 1987 року, в ньому розміщені матеріали та експонати, що показують розвиток району, його потенційну туристичну привабливість, налічує біля двох тисяч експонатів. У музеї також встановлена експозиція про революційну діяльність Григорія Вакуленчука, який підняв у 1905 році збройне повстання на броненосці «Потёмкин»

Різдво-Богородична церква, пам’ятка архітектури кінця XIX ст., м. Чуднів

   Храм Різдва Пресвятої Богородиці на високому березі Тетерева ефектно виглядає з траси Житомир- Хмельницький. Побудований в 1772 р. на кошти православної громади Чуднова на місці зруйнованої дерев’яної церкви. В ті роки їй належало 46 десятин землі, при церкві була стара дерев’яна благодільня, у якій працювала школа церковного співу та грамотності.

Чуднівський Бернардинський костьол, пам’ятка архітектури першої половини XIX ст., м. Чуднів

   У XVIII ст. в Чуднові був замок і діяв монастир ордена Бернардинців. Римо – католицький костьол Бернардинського ордену діяв до 1831 року. У 1832 році «Монастырь был упразднен». У 1996 році споруда римо – католицького костьолу була повернута у власність католицькій релігійній громаді. На даний час він відреставрований та діючий.

На території Чуднівського району відкрито та діють два туристичних маршрути:

В.Коровинці – епіцентр партизанських дій.
Протяжність маршруту 28 км, тривалість – 1 день.

В.Коровинці – батьківщина Григорія Вакуленчука.
Протяжність маршруту 28 км, тривалість – 1 день.