Герб Чудніву

Чуднівська районна державна адміністрація

13200, м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104
Герб України

День спільних дій в інтересах дітей

20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини.
Конвенція ООН про права дитини базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації.

Питання виховання та захисту підростаючого покоління завжди є й будуть актуальними, адже саме діти є гарантами самозбереження, здоров’я і поступу нації.

Від ставлення дітей, розуміння їхніх потреб, інтересів, проблем та стану охорони дитинства залежить доля кожної дитини й розвиток суспільства в цілому. Як доведено, якість дитячих років визначає якість усього подальшого свідомого життя людини. Для всебічного розвитку особистості діти повинні зростати в атмосфері щастя, турботи, любові та розуміння, щоб в подальшому створити щасливе суспільство без жорстокості, приниження.

Та, на жаль, проблем, пов’язаних із захистом дитячих прав, безліч. В умовах економічної кризи, безробіття, збільшується кількість сімей, в яких батьки не виконують своїх батьківських обов’язків.

Найбільш вразлива категорія дітей - це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

В Чуднівському районні триває активна робота щодо пошуку  кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі. Крім того, актуальною проблемою сьогодення є  створення патронатної сім’ї для здійснення тимчасового догляду, виховання та реабілітації дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом із батьками чи іншими законними представниками.

Саме в Міжнародний день спільних дій в інтересах дітей,  ми, дорослі люди, і повинні будувати правову державу для своїх дітей з дотриманням їх законних прав та інтересів. І в результаті створення такої держави, наші діти матимуть правовий захист та впевненість в своєму поки що малому житті.
    
Щиро дякуємо всім небайдужим, хто підтримує ініціативи служби у правах дітей райдержадміністрації та допомагає реалізувати політику спільних дій в інтересах дітей.

Служба у справах дітей
райдержадміністрації